Hlavné menu


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/g/u/u33209/public_html/_sub/dejinyliptova/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Štatistika

TOPlist

Rody
Zemianske rody v Liptove

Abafi z Aboviec a Hornej Lehoty (Abaffy, Abaffi)
Adorján
Alitris
Alman z Liptovskej Anny (Almann, Allmann)
Almáši z Cínoviska (Almássy)
Ambrózi de Séden et Remete (Ambrózy)
Ančikovanský z Ančikovian (Ancsikovánszky, Ancsikoványi, Anczikovánszky, Anchikowensky)
Apagi (Apagyi)
Araňoši (Aranyossy)
Argaláš z Kalamien ( Argalás, Argaláss, Argalós)
Augustíni ab Hortis (Augusztini)
Bajči z Baje a Gäceľa (Bajchy, Bajcsi, Baycsi)
Bajza
Balajty (Balajthy)
Balog (Balogh)
Bano z Lúčky a Kukovej Banó, Bánó)
Bán z Trsteného (Ban, Baán, Trsstianskzy)
Balaša z Balážskych Ďarmot a Modrého Kameňa (Balassa)
Balko z Kalamien
Bartoš (Bartoss)
Barvulský
Batiz z Nižných Malatínov (Batisz, Batysz, Batyz)
Belč z Belčova a Zádiela (Bölchházy, Bölcsházy)
Belopotocký z Liptovských Kľačian a Malatínov (Belopothoczky, Belopotoczky, Fehérpataky, Fejérpataky, Fejérpataky-Belopotocký)
Benedicti
Benický z Beníc (Benyiczky, Beniczký)
Benikovský z Beník (Benyik, Benyikovszky)
Bertoty (Berthothy)
Bešeňovský z Bešeňovej (Bissenew, Bessenew, Beszenovszky)
Blasius (Blasy)
Bludovský (Bludovszky)
Bobrovnický z Bobrovníka a Liptovskej Anny (Bobroviczky, Bobrovniczky, Bobrowniczky)
Bocko zo Záskalia (Boczko, Boczkó)
Bočkaj ináč Gašparič z Michaloviec
Boda z Bodíc
Boďaj (Bogyai)
Bohuš z Liptovských Beharoviec (Bohus, Bohuss)
Bonis
Borbély inak Barbierik
Borlo z Betlanoviec (Borló)
Boršodský (Borsody)
Brečkovský zo Zandoku
Brna z Lazov (Barna, Barna, Brna)
Brogáni (Brogányi)
Brtoška z Andíc
Bubek z Plešivca (Bebek)
Budinský z Budiniec a Veškoviec
Buchholtz
Bukovinský z Bukoviny (Bukovinszky)
Buocz z Veľkého Rakova, Trnova a Doliny (Boócz, Buocz, Buócz)
Butarský (Butarsky)
Cedilko z Tvarožnej (Czedylko)
Cínovský z Cínoviska
Cornides pozri Kornides
Čaplovič z Jasenovej
Časár (Császár, Chaszár)
Čefalvaj (Csefalvay)
Čemický z Čemíc (Chemicky, Czemiczky)
Dač z Bobrovníka pozri heslo Bobrovnický
Dalovič (Dalovics, Dalovich)
Damián z Demänovej
Damián z Hôry (Damjany, Damyany, Damiány dictus Horánszky, Demján)
Darvaš (Darvas)
Dedinský z Dediny
Dedinský z Ráztok a Kráľovej Lehoty (Dedinszky)
Demien
Demka z Vlašiek a Malatínov (Demke, Denke)
Dereano z Ružomberka (Derean)
Desy (Désy)
Detrich z Detrichovej Vsi a Beňadikovej
Devosa z Brníc (Devossa, Dewsse)
Dianiš (Dianyssko, Dianisska, Dianiss, Danis)
Diviacky z Diviak (Divéky)
Divínsky (Divényi)
Dlholúcky z Dlhej Lúky a Beňadikovej (Dlholuczky, Dloholuczky, Dluholuczky, Hozyvreth, Hosszúréthy, Réthy)
Dobák z Liptovskej Anny
Dobo
Dobrdan z Hôry
Dražkovský (Draskóczy)
Dúbravský z Dúbravy (Dúbravay)
Duchoň z Dulíc
Dušan z Dušian (Dwsowe, Dussowe)
Dužík (Duzsik)
Dvornikovič z Liptovskej Teplej (Dvornikovics)
Ehrensperger
Engler
Fabricius zo Slovenskej Ľupče
Fábry
Farkaš z Lazov
Feherváry
Feja z Rakova (Féja)
Fejérpataky pozri heslo Belopotocký
Fekete
Fiačický z Fiačic (Fyač)
Filpeš z Liptovských Kľačian a Ľubele (Philpessky,Philpessy, Filpessky, Fylpessy)
Flitner (Flittner)
Frivaldský z Rajeckej Lesnej (Frivaldszky, Friwaldszky, Frivalzky)
Frnda
Gábori
Gálfi (Gálfy, Gálffy)
Galovanský z Galovian (Galoványi)
Gašparič pozri heslo Bočkaj z Michaloviec
Giláni z Brníc a Lazov (Ghiláni, Ghilány, Ghillányi, Gilány, Gillány, Gylen)
Gôt z Gôtovian (Góth, Gueth, Guoth, Guóth, Gvoth)
Greguš (Greguss)
Gros (Grosz)
Gull
Gundelfinger z Krompách (Guldenfinger, Gundelfingen)
Gyulaj (Gyulay)
Hagáni (Hagány)
Hámorník (Hámornik)
Haňďáš (Hangyás)
Hanzély
Harabor pozri heslo Hlinický z Hliníka
Hatko
Hazucha z Kalamien (Hazuga)
Henrichovský ináč Šustrík z Ružomberka (Henrichovszky) pozri Šustrík
Hlinický z Hliníka (Harabor, Hlenicki, Hlinczky)
Hofer z Liptovskej Štiavnice (Hoffer)
Hofman (Hoffman, Hoffmann)
Holvaid
Hopko z Kráľovskej Ľubele (Hopkó)
Horanský z Hôry (Horánszky, Horenzky, Huorai, Huoransky)
Horopeus z Nemeckej (Partizánskej) Ľupče
Horváth de Grižan et Liptovský Ondrej
Horváth de Kissevich et Veľká Lomnica
Horvát z Végly (Horváth)
Hosútoty
Hrabušaj z Liptovskej Štiavnice (Harabossai, Harabossaj, Harabossay, Hrabusaj, Harabussay, Hrabussay, Chrabussay)
Húska
Hutman
Hutník (Hüttl)
Hyroš z Výčapkov (Hiross)
Chuda
Ilešházi z Eliášoviec (Illésházy, Illyésházy, Ilieshazy, Illieshjazy, Jilésházy)
Intibi
Ivák
Jakobeus z Ružomberka (Jakobei, Jakobey, Jakobi)
Jakoby alias Láni pozri heslo Láni
Jakubík z Parížoviec a Zemianskej Ludrovej (Jakubik, Jakwbik)
Jalovecký z Jalovca (Jaloveczky)
Janík
Jarabák pozri heslá Kobilic a Nemešiansky
Ježovič
Jób-Fančal z Prosieka (Fancsally, Fanchaly, Joób-Fancsaly, Joobfancsaly)
Kabzan z Ižipoviec (Kabzán)
Kakus z Ráztok (Kakusz)
Kamhal z Vrbieho (Kámhál, Kaumál)
Károli z Veľkého Károlu
Kasanický z Liptovskej Štiavnice (Kaszaniczky)
Keberič z Partizánskej Ľupče (Gebrics, Geberich, Keberics, Kheberič, Kheberich, Khebrich)
Kečkeméty
Kelo (Kallo, Kelyo)
Kivoň z Liptovskej Štiavnice
Klement z Kalamien (Kelemen) pozri heslo Lofaj z Kalamien
Klopan zo Stošíc
Kmoško z Brníc (Kmossko)
Kobilic z Ráztok (Kobilicz, Kobilitz, Kobylytz)
Kollár z Ružomberka
Kornides (Cornides)
Koroda z Vyšného Kubína
Korvín
Kostolný z Liptovskej Anny a Bukoviny
Kostura z Ižipoviec
Krškanský z Krškan (Kereškényi, Köröškény, Köröškényi)
Kubínsky z Vyšného Kubína a Demänovej (Cubiny, Kubinszky, Kubinyi)
Kutný ináč Galovanský pozri heslo Galovanský
Kyseľ z Beňadikovej (Benedekfalvay, Benedekfalvay alias Kiszely, Kiszel, Kiszelyi, Kysely, Kyssel, Kyszely, Kyszelly)
Laclavík pozri heslo Malatinský
Lačník z Malatínov
Lavota z Ižipoviec (Lavotha, Lavotta)
Láni ináč Jakoby (Lány, Lányi)
Láni ináč Turek
Lehotský z Kráľovej Lehoty (Lehocký, Lehoczky, Lehóczky, Lehotzky)
Lehotský z Ráztok
Leukeš z Potoka (Loekess, Loekes, Lökés, Lökös, Leökos)
Lichtenstein z Lichtensteinu (Liechtenstein)
Liptovský z Ľubele a Viesky (Lipták, Liptai, Liptay, Lipthay)
Liptovský z Palúdzky
Lišovíni (Lischoviny, Lissovini, Lissovinyi, Lissovínyi, Lissovényi)
Lofaj z Kalamien (Lofay, Loffai, Lóffay)
Lokčiansky z Lokce (Lokcsánszky)
Lošonci z Lučenca (Losonczi, Losonczy)
Lovich
Luby z Beňadikovej
Lužinský z Lužiny a Reglice (Luzénszky, Luzsánszky, Luzsénszky, Luzsinszky)
Ľubeľský z Ľubele
Madočiansky z Madočian (Madatzany, Madocsányi)
Majerský (Majerszky)
Majláth de Székhely
Majténi z Podhradia
Malatínsky z Malatínov (Malatinszky, Malethynszky)
Marcel z Turíka a Komjatnej (Marcell)
Marč z Tvarožnej (Marcsde)
Martinovský (Martiniadae, Marton)
Matiašovský z Liptovských Matiašoviec (Mathiassowsky, Mattyasovszky, Mattyasovszky, Matyassovszky, Matyášovský, Maťašovsky)
Matuška z Tvarožnej a Vyšných Ráztok (Matussko, Matuska, Mattuska)
Maťuš (Mathys, Mattyus, Mátyus)
Maukš z Vlkovej (Mauchs, Mauks, Mauksch)
Medzihradský z Medzihradného (Medzihradszky, Mezichradszky)
Melčický z Melčíc (Melcsiczky, Meltsiczky)
Meleg (Melegh, Mellegh, Mellek, Melyegh)
Melioris z Demänovej (Meliorisz)
Mérei (Mérey) pozri aj heslo Melioris z Demänovej
Meše z Nežitoviec (Mese)
Meško z Vyšného Kubína (Meskó, Messko)
Miko z Vrbice
Mindsenty z Veľkého Kútu z Rybárpoľa
Mitický z Mitíc a Halačoviec (Miticzky, Mititzky)
Mitoška z Mitošín (Marcelovej)
Močáry
Moeš z Levkoviec (Moss, Moesz, Möesz)
Mojš z Ludrovej (Moys, Moyš)
Motúz z Ráztok (Motus, Motús, Motusz, Mótusz)
Motko z Motkoviska (Mothko, Mothkó, Mottko, Mottkó)
Molitoris – Molnár
Neffczer
Nemeš pozri heslo Zeman
Nemešiansky z Nemešian (Nemessány, Nemessányi)
Nemešludrovský (de Nemesludrova)
Nezbud
Niamešný z Liptovskej Anny (Niamessny, Nemessywo, Nemessy)
Nozdrovický z Nozdrovíc (Nozdroviczky)
Ňári z Bedegu a Branča (Nyáry)
Okoličiansky z Okoličného (Akalichnai, Okolichnay, Okolicsány, Okolicsányi, Okoliczanyi, Okoličáni, Okoličianský)
Omasta z Brníc (Omaszta, Omazta, Omasztha, Omoszta)
Ondrejský z Liptovského Ondreja (Andreánszky)
Orfanides (Orphanides)
Ostrožič (Ostrosics, Ostrozits)
Oško z Malatínov (Osko, Oskó, Ossko)
Pagáč (Pagačž)
Palma zo Soblahova
Palóci (Palótzy)
Paluška zo Zlatých Moraviec (Paluska)
Palúdzky z Palúdzky a Bodíc (Paluczky, Pallugyay, Palugyay, Kis-Palugyay, Nagy-Palugyay)
Pandy Krasnai (Pándy, Pandi, Pándi)
Parížovský z Parížoviec (Paryzowszky)
Párnický z Párnice (Parniczky, Párnitzky)
Pavčinský z Pavčinej Lehoty (Pavechina Lehotai) pozri heslo Žigmund
Pekry z Petroviny a Raziny
Perger z Partizánskej (Nemeckej) Ľupče
Pete z Malatínov (Pethö, Petheö, Petthew)
Petrovicius (Petroviczius, Petrovic)
Petrus z Ančikovian (Petruss)
Pivko z Liptovskej Ondrašovej (Pyvko)
Pilník z Partizánskej (Nemeckej) Ľupče (Pílnyk)
Platy z Paludze a Diviak (Plathi, Plathy, Platthy)
Plentzner (Plenczner, Pletzner)
Podhoriansky z Podhorian a Liptovskej Štiavnice (Podhoráni, Podhoránszky, Podhorányi, Zpodhoran, Podhoreni, Podhorenszky)
Podturniansky z Podturne (Podhurnyay, Podturnanszky, Pothurnyay, Potthurnyay, Pottornyay, Poturnensky, Tornalyay)
Polerecký (Polereczky)
Pongrác z Liptovského Mikuláša a Starhradu (Pongrácz, Pongrátz)
Poprač z Liptovskej Štiavnice (Popracz, Poprach)
Porubský z Poruby (Poubszky)
Potocký z Potoka
Povoľný ináč Seratoris (Povolny)
Priesol (Prieszol)
Primóczi z Liptovského Mikuláša a Prímoviec
Pruský z Pruského (Bruszkay, Pruszkay, Pruszky)
Pružinský z Uhorskej Vsi a Liptovskej Štiavnice (Prusinszky, Pruzinszky, Pruzsénszky,Pruzsinszky, Pružinek)
Radúch z Liptovskej Mary
Radvanský z Radvane (Radvánszky, Radványi)
Rády z Ivachnovej
Rafanides (Rafanidesz, Raffanidesz, Raphanides)
Rajecký (Rajczy, Rajeczky, Rajtz, Rayczius, Rayczy, Rayszy, Raytz, Rayzy)
Rakovský z Rakova a Liptovskej Štiavnice (Rakovszki, Rakovszky, Rakowsky)
Ráztocký z Ráztok (Rásztokay, Ráztokay)
Regis
Revický z Revišného (Reviczky, Revišniansky)
Richter
Rojko z Brníc (Rojkó, Royko, Roykó)
Rónay z Liptovského Hrádku
Ružomberský (Rózsahegyi)
Rybársky z Rybárpoľa
Salai z Vyšných Ráztok (Szalay, Szallai)
Seratoris (Seratorius, Seratoris) z Liptovskej Štiavnice
Šeliga (Seligha, Seliga)
Skladaný (Szkladany)
Sklenka z Liptovských Beharoviec
Sluha z Vrbového (Szluha)
Smrečiansky zo Smrečian (Smrečáni, Smrečány, Smrečányi, Smrecsanszky, Smrecsányi, Smreczeni, Zmrechansky)
Sokol z Vyšného Malatína (Szokol)
Spléni (Splenius, Splényi, Spleni, Neussel, Neuschel)
Starší
Straka
Svätojánsky z Liptovského Jána (Swathojansky, Swatojansky, Szentiványi, Szent-Ivány, Szent-Iványi, Szent-Jványi, Zenth-Ivany)
Svätokrížsky zo Svätého Kríža (Szentkereszti)
Šándor z Liptovských Beharoviec (Sándor)
Šľachta zo Zádiela (Schlachta, Slachta)
Šoldovský zo Šoldova (Chati, Cholti, Cholto)
Štiavnický z Liptovskej Štiavnice (Selmeczy, Styavniczky, Stewnyczky)
Šulek (Schulek)
Šustrík (Sustrik)
Štróbl z Kráľovej Lehoty (Strobel, Strobl)
Tolt z Liptovskej Štiavnice a Ludrovej (Thold, Tholdt, Tholt, Thuolt, Thuolth, Toldy, Tuolth)
Torjan (Torján)
Török Mustafa z Liskovej
Trnka z Paludze (Trinka)
Trnovský (Trnovszky)
Turanský z Turíka (Turecky, Twranszky, Thuránszky, Twriansky)
Uhrík (Uhrik)
Urban z Beník a Liptovských Beharoviec (Urbán)
Vejmenobožie (Veimenobožje, Vejmeno Bozse, Weymenobožye)
Vietoris
Višňovský (Wissnovszky, Wissnowsky)
Vitáliš z Vitálišoviec a Stošíc (Vitalis, Wytalys)
Vittnyédi z Vittnyédu
Vladár z Veľkého Čepčína a Mútnej
Vlašský z Vlách (Olassy)
Vozári (Vozár, Vozárik, Vozáry, Wozár)
Všechsvätých pozri Mindsenty
Vyšný z Nemeckej Ľupče (Visnyey, Vissný, Višný, Wisnyi)
Wissner z Morgensternu
Záborský zo Záboria (Szaborszky, Záborszky, Zavorszky)
Zamicky z Vyšných Ráztok (Zamiczky, Zámisky, Zamisly)
Závažský z Liptovskej Anny a Dechtár (Zawazky, Zavaszky)
Zeman z Liptovských Beharoviec (Nemes, Nemeš)
Zima z Nemeckej Ľupče (Zimányi, Ziman)
Zmeškal z Domanoviec a Leštín (Zmeskál, Zmeskáll, Zmesskal)
Zolniansky zo Zolnej (Zolnay, Zsolnay)
Žigmund z Pavčinej Lehoty (Zigmondowiech, Zigmundi)