Hlavné menu


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/g/u/u33209/public_html/_sub/dejinyliptova/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Štatistika

TOPlist

Stručne z Dejín Liptova - Členovia samosprávy
Kategória - Liptov články
Obsah článku
Stručne z Dejín Liptova
Stručne z Dejín Liptova - časť 2
Stručne z Dejín Liptova - časť 3
Samospráva
Členovia samosprávy
Celý článok

Členovia samosprávy

Richtári mesta Liptovský Mikuláš 1681-1939

1681-1682 Ján Lauko
1686-1687 Ján Oško
1688-1689 Adam Kupczik
1689-1690 Valentín Bencher
1690-1691 Ján Lauko
1691-1692 Elias Littvinyi
1692-1693 Martin Cziczko
1693-1694 Juraj Antol
1694-1695 Martin Goras
1695-1696 Ján Sutoris
1696-1697 Matthias Bolvanský
1697-1698 Adam Kupczik
1698-1699 Ján Oško
1699-1700 Juraj Antol
1700-1701 Benjamín Kupczik
1772-1778 Ondrej Višnovský
1778-1779 Matej Holéczy
1779-1782 Martin Král
1818-1822 Juraj Petrovič
1822-1826 Ján Muskuly
1826-1827 Adam Král
1827-1828 Juraj Petrovič
1828-1833 Daniel Szklenka
1833-1839 Adam Král
1839-1846 Benedikt Rozsinszký
1865-1867 Daniel Szklenka
1867-1868 Daniel Porubszký
1872-1881 Jozef Stern ?
1881-1891 Adolf Kállay
1891-1895 Manó Steiner
1895-1899 Peter Bohuš
1899-1919 Ján Volko
1920-1923 Peter Mačuha
1923-1928 Jozef Stodola
1929-1939 František Klimeš
1940-1945

Notári mesta 1686-1921

1686-1700 Martin Bonis
1772-1815 Juraj Hlaváč
1815-1819 Martin Ballyó
1819-1838 Ján Lányi
1838-1839 Benedikt Rozsinszký
1839-1843 Daniel Porubszký
1843-1850 Ján Lányi
1850-1865 Samuel Lányi
1866-1868 Samuel Kuballa
1868-1870 Eduard Ballo
1870-1888 Peter Augustínyi
1888.1902 Emil Bartók
1907.1919 Jozef Stuckner
1919.1923 Ján Cupra
1923-1929 Albert Okoličáni

Hlavní župani Liptovskej stolice

1312-1338 Magister Donč
1338-1351 Tomáš de Chokakeo
1352 Mikuláš
1352-1388 Štefan a Juraj Bubek
1388-1391 Imrich Bubek
1392-1402 Mikuláš a Štefan
1406-1418 Mikuláš Goránsky de Gara
1421 Peter Berzeviczy
1423-1429 Ladislav Rikolf
1433 Ján de Vallemonde
1434 Filip Perkel de Kreche
1430-1440 Ladislav Gara
1441-1443 Ján Tarköi Rikolf
1443-1444 Pongrác z Mikuláša
1445-1452 Peter Komorovský
1453-1457 Pongrácz z Mikuláša
1458-1464 Peter Komorovský
1464 Žigmund Tarköi
1464-1472 Peter Komorovský
1474-1482 Tomáš Tarköi
1482.1491 Matej z Czecze
1495-1526 Ján Zápoľský
1533-1536 Ľudovít Pekry
1552-1566 Andrej Báthory
1566-1581 Ján Krušič
1582-1609 Štefan Illešházy
1609-1648 Gašpar Illešházy
1648 Gabriel Illešházy
1648-1679 Juraj Illešházy
1679-1685 Mikuláš Illešházy
1685 Juraj Illešházy
1686-1723 Mikuláš Illešházy
1724-1766 Jozef Illešházy
1767-1785 Ján Illešházy
1785-1790 Ladislav Prónay
1790-1799 Ján Illešházy
1800-1835 Štefan Illešházy
1840-1848 Anton Majthényi
1847 Eugen Szentiványi
1849 Herman Trenk
1849 Vietoris
1850 Ján Ambróz
1852 Šimon Boššányi
1854 Jozef Kučera
1860 Eugen Szentiványi

Hlavní župani Liptovskej župy 1861 - 1922

1861-1864 Karol Zerdahelyi
1864-1865 Ján Francisci
1865-1890 Martin Szentiványi
1890-1900 Ľudovít Kürthy
1900-1906 Aristid Szmrecsányi
1906-1910 Móric Palugyay
1910-1917 Dr.Arpád Kiszely
1917-1918 Egon Rakovský
1919-1920 Dr.Jozef Kállay
1920-1922 Dr.Vladimír Pivko

Podtatranská župa 1923-1928

1923-1928 Dr.Ján Sekáč

Okresný úrad v Ružomberku 1923-1945

1923-1928 Vojtech Skyčák
1929.1933 Dr.Koloman Bielický
1934.1939 Dr.Vojtech Kállay
1939.1942 Ferdinand Klinovský
1943-1945 Vladimír Matovič

Okresný úrad v Liptovskom Hrádku 1923-1928

1923-1928 Ervin Smatek

Tatranská župa 1940-1945

1940.1945 Koloman Slušný

Okresný národný výbor v Liptovskom Mikuláši 1945-1990

1945 Ján Janiga
1945 Peter Benko
1945 Karol Hubka
1946-1948 Miloš Janoška
1948-1951 Vladimír Böhmer
1951-1954 Bonifác Veselovský
1954-1956 Ondrej Zoštiak
1956-1960 Bonifác Veselovský
1960-1962 Vladimír Kováč
1962-1981 Jozef Neumann
1981-1985 Ing.Pavol Bolvanský
1985-1990 Ing.Milan Baník

Okresný národný výbor v Liptovskom Hrádku 1949-1960

1949 Vladimír Böhmer
1950.1951 Ľudovít Gerek
1952.1953 Martin Čatloš
1954-1960 Ján Gajdošík

Okresný národný výbor v Ružomberku 1945-1960

1945.1946 Rudolf Strechaj
1946.1947 Edmund Tóth
1947.1948 Ing.Karol Kiššík
1948.1953 Martin Lenko
1954-1960 Šimon Žáček

Okresný úrad v Liptovskom Mikuláši 1991-2002

1991-1994 Ing.Rudolf Kmeť
1994-1996 Ing.Eduard Galko
1996-1998 Emília Grendelová
1998.2003 Ing.Jaroslav Lehotský
2003 Ing. Ján Kazár

Okresný úrad v Ružomberku 1996-2002

1996.1998 Ing.Ján Bella
1998-2002 Ing.arch.Iveta Hatalová

PhDr. Peter Vítek
riaditeľ ŠA Bytča, pobočka Liptovský Mikuláš